6 Gece 7 Gün Karadeniz Turu Kültür Turları

6 GECE 7 GÜN KARADENİZ TURU

 

1.Gün:  ANTALYA – KASTAMONU - SİNOP - SAMSUN

Akşam saat 20.00 ’ da Antalya'dan hareket edeceğiz . Afyon İstiklal Tesislerinde 30 dakika dinlenme ihtiyaç molası vereceğiz. Ankara , Çankırı , Ilgaz Dinlenme Tesisleri (EXTRA sabah kahvaltımızı veriyoruz) sonrasında Kastamonuya ulaşıyoruz.

 Kastamonu Şerife Bacı Anıtı, Nasrullah camii ziyaretimizin ardından aile fotoğrafı alıp Sinop'a yolculuğumuza başlıyoruz. Ziyaret ve Ören yerleri : Hanönü , Boyabat İstikametinden Sinop’a ulaşıyoruz. Kent Meydanı , Gemi Market Atölyesi , Tarihi Sinop Cezaevi (Karakol , Kale , Hapishane Ziyareti) , sonrası Sinop örnek mantı da öğle yemeğimizi alıyoruz ( meşhur sinop mantısı) ardından Samsun'a hareket ediyoruz. Samsun İlkadım Anıtı ardından Onur anıtında Grup fotoğrafımızı alıyoruz . Bandırma Vapuru ziyareti ardından Samsun’da bulunan otelimize yerleşiyoruz . Akşam yemeği ve konaklama otelimizde 

ORDU – GİRESUN – AKÇAABAT – TRABZON

2.Gün

Sabah kahvaltımızı otelimizden aldıktan sonra  Ordu'ya hareket ediyoruz . Boztepe  ziyareti gerçekleştiriyoruz. ( Teleferik ücreti Extra).  Akçaabat’ta öğle yemeğimizi alıyoruz. (‘Akçaabat köfte önerilir’) ardından Trabzon’da Ayasofya Müzesini ziyaret ediyoruz . Müze ziyaretini tamamladıktan sonra Kazaziye ve Telkari sanatlarınıgörebileceğimiz  Gümüş atolyesine uğruyoruz. Burada sergilenen eserleri görüp el sanatları hakkında bilgi alıyoruz.  Atatürk Köşkü’nü gezmeye başlıyoruz. Köşk içinde ve bahçesindeki fotoğraf çekimlerimizin ardından konaklamak için otelimize geçiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

TRABZON – SÜMELA MANASTIRı – UZUNGÖL – RİZE - AYDER

3.Gün

Sabah kahvaltımızı aldıktan sonra Maçka üzerinden Sümela Manastırı ziyaretimizi gercekleştiriyoruz(münibüsler ile)(extra)Sonrasın da Sürmenede bulunan bıçak atolyesi ve çay fabrikası ziyaretimiz sonrası öğle yemeği (meşhur sürmene pidesi tavsiye edilir)ardından  Uzungöl'e hareket ediyoruz. Uzungölü en yüksek noktadan fotoğraflayabileceğimiz (Yayla Turu Extra) , Karadeniz'in doğasına tekrar hayran kalacağımız gezimizi gerçekleştiriyoruz. Uzungöl'den ayrılarak  yola çıkıyoruz yolumuz üzerinde Rize ye doğru yolumuza devam ediyoruz.Rize Fırtına deresinde dileyen misafirlerimiz Zilkale ve Palovit Şelalesi ziyaretlerini gercekleştirebilirler (münibüsler ile  extra ) ardından Çayeli üzeri Kaçkar Milli Parkı'na hareket ediyoruz ve ardından Ayder Yaylası'na çıkıyoruz  ardından otelimizde akşam yemeğini alıp, konaklıyoruz.

BORCKA-BATUM-RİZE

4.Gün

Sabahın erken saatlerinde otelimizden ayrılıyoruz. Borcka'ya doğru yola cıkıyoruz, burada münibüsler ile karagöle varıyoruz. 1.30 saat serbest zaman verdikten sonra Borcka sosyal tesislerinde öğle yemeğimizi alıyoruz  (extra) Sarp sınır kapısına geçiyoruz. Batum  Giriş işlemlerimizin ardından Batumda bizi bekleyen aracımıza binerek. Karadenizin Las Vegası olarak da adlandırılan Batum heykeller şehrinde yapacağımız şehir gezisine başlıyoruz  sonra ,Yüksek tepeler, masmavi bir deniz ve yemyeşil ormanın tam ortasında kurulu olan Batum, Gürcistan‘ın Acara Özerk Cumhuriyeti’nin başkenti. Sovyet Rusya Dönemi’ni yansıtan mimari yapılar, manolya ağaçlarının sıralandığı geniş bulvarlar, birbirinden özgün parklar ile Batum için bir heykeller şehri denebilir. Batum Bulvarı, şehir merkezindeki plaja paralel uzanan 7 km uzunluğunda palmiyelerle süslü bulvar; kafeleri, çeşmeleri, heykelleri ve park alanları ile dikkat çekiyor. Piazza Meydanı (Piazza Square), Batum’un en güzel yerlerinden biri olan meydan Avrupa şehirlerinin meydanlarını anımsatıyor.Tiyatro Meydanı, Altın renkli Poseidon Heykeli ve rengarenk çiçekleriyle, şehrin renkli meydanlarından biri olan Tiyatro Meydanı. ise görülmeye değer. Meydanın hemen yanında da opera binası bulunuyor. Tiyatro Meydanı’nda yer alan deniz tanrısı Poseidon Heykeli ise şehrin en görkemli heykellerinden birisi.Avrupa Meydanı, şehrin ana meydanı olarak geçiyor. Sıcak yaz akşamlarında çocuk cıvıltılarına ve hoş sohbetlere ev sahipliği yapan parkın merkezinde yer alan, elinde altın koyun postu ile Medea Heykeli. Astronomik Saat (Astronomic Clock), Prag ve Venedik’teki astronomik saatlerin bir benzerini de Batum’da bulmak mümkün. Chacha Tower, İzmir Konak Saat Kulesi’nin bir kopyası olan, 25 metre yüksekliğinde, 4 çeşmeli kule Liman yakınında yer alıyor. Aşk Heykeli (Ali ve Nino Heykeli), Batum Limanın hemen yakınında deniz kıyısında bulunan, 7 metre yüksekliğinde metalden yapılmış heykel, görmesi gereken önemli bir sanat eseri olarak geçiyor. Alfabe Kulesi, 2012 yılında yapılan 130 metre uzunluğundaki Alfabe kulesi, kökeni 5. Yüzyıla kadar giden ve dünyada yaşayan 12 alfabe türünden biri olan Gürcü Alfabesine ithafen yapılmış . Batum gezimizi gerçekleştirdikten sonra free shop alışverişlerimizi yapıp çıkış kapısından geçerek sarp'ta bizi bekleyen otobüsümüzle otelimize geçiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde

5.Gün: RİZE - SAMSUN 

Sabah kahvaltısından sonra Samsun istikametine hareket ediyoruz ve Giresun Terme'de fınfık alışverişi için mola veriyoruz. Ardından gerekli molalar ile Samsun'da bulunan otelimize yerleşiyoruz. 

SAMSUN - AMASYA - KAPADOKYA

6.Gün

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından sonrasında,Amasya'ya hareket ediyoruz.

Yeşilırmak nehrinin kenarında bulanan şehzadeler şehri Amasya’ya ulaşıyoruz. Şehri nehir boyunca 7 tane köprü kuzey-güney yönünde birbirine bağlar. Amasya kent dokusunun çeşitli yerlerinde, özellikle Yeşilırmak sahil şeridinde görsel bir şekilde yer almakta olan geleneksel Osmanlı Evi örnekleri Amasya mimarî yapıları içerisinde önemli bir grup teşkil etmektedir. Darüşşifa (Bimarhane)1308-1309 yılında İlhanlı Hükümdarı Sultan Muhammed Olcaytu ve hanımı İldus Hatun adına yaptırılmıştır.Hazeranlar Konağı (Müze Ev)

Sultan II. Bayezid Külliyesi

Sultan II. Bayezid adına 1485-86 yılında yaptırılan külliye; cami, medrese, imaret türbe ve şadırvandan oluşmaktadır

Ferhat Su Kanalı Geç Hellenistik - Erken Roma dönemine aittir. Antik Amasya Kenti'nin su ihtiyacını karşılamak üzere yapılmıştır. Kayalar oyulup tüneller açılarak, yer yer duvar şeklinde tonozlu bir biçimde arazi eğimine göre, su terazisi sistemine uygun olarak yapılmıştır. Bu durumuyla ünlü "Ferhat ile Şirin Efsanesi"'ne konu edilmiş olup, halk arasında "Ferhat Su Kanalı" olarak bilinmektedir.

Amasya gezi programını tamamlayıp , Kapadokya'ya geçerek konaklayacağımız otele geçiyoruz.

KAPADOKYA - ANTALYA

7.Gün

Sabah kahvaltısının ardından Avanos’da bulunan çömlek atölyesin’de çömlek yapımını izliyor sonrasında Derbent vadisi , Paşabağ , Güvercinlik vadisi ziyaretlerinin ardından öğle yemeğimizi alıyoruz. Kaymaklı Yeraltı Şehri ziyaretimizi gerçekleştirerek Konya istikametinden Antalya’ya dönüyoruz.

NOT: Zaman el verir ise Mevlana Ziyaretimizi gerçekleştireceğiz.

ÖZEL NOTLAR

REHBERİMİZ PROGRAMIN ASLINA SADIK KALMAK KAYDIYLA TUR PROGRAMINDA DEĞİŞİKLİK YAPMA HAKKI SAKLIDIR.OTEL DEĞİŞİKLİKLERİ AYNI OLMAK ŞARTI İLE OTEL DEĞİŞİKLİĞİ YAPMA HAKKIMIZ SAKLIDIR. GÜRCİSTAN İLE TÜRKİYE DEVLETLERİ ARASINDA YAPILAN ANLAŞMA GEREĞİ T.C. VATANDAŞLARI BATUM'A ÜZERİNDE FOTOĞRAF VE T.C. KİMLİK NUMARASI BULUNAN NÜFUS CÜZDANI İLE GEÇİŞ YAPABİLMEKTEDİR. BUNUN DIŞINDAKİ KİMLİK KARTLARI İLE GEÇİŞ YAPILAMAMAKTADIR.

*Güncel kimlik kartı olması gerekmektedir.

 6 YAŞ ÜZERİ ÇOCUKLARIN KİMLİKLERİNDE FOTOĞRAF OLMASI GEREKMEKTEDİR.

*18 YAŞ KÜÇÜKLER İÇİN AİLE FERTLERİNDEN 1 VE ANNE VE BABADAN MUAFFAKATNAME ALINACAKTIR.

* GÜRCİSTAN HÜKÜMETİ ESKİ, DEFORME OLMUŞ, KENARLARI BOZULMUŞ OLAN KİMLİK İLE GİRİŞ YAPMAYI KABUL ETMEMEKTEDİR. NÜFÜS CÜZDANI İLE GÜRCİSTANA SEYAHAT EDECEK 18 YAŞINDAN KÜÇÜK VATANDAŞLARIMIZ ANNE VE BABALARI İLE VEYA ANNE VE BABALARINDAN HERHANGİ BİRİSİ YANINDA OLMADIĞI TAKDİRDE 18 YAŞ ALTI MİSAFİRLERİMİZİN BATUMA GEÇİŞLERİ İÇİN NOTERDEN ONAYLI MUVAFAKATNAME ALMALARI GEREKMEKTEDİR.

* GÜRCİSTAN'A AĞRI KESİCİLER BAŞTA OLMAK ÜZERE İLAÇ SOKMAK KESİNLİKLE YASAKTIR.

* HERHANGİ BİR NEDENLE SINIRDAN GEÇİŞİNE İZİN VERİLMEYEN MİSAFİRLERİMİZ SARP SINIR KAPISINDA KAFİLEYİ BEKLEYECEKTİR. BU KONUDA ACENTAMIZIN HERHANGİ BİR SORUMLULUĞU YOKTUR.

* REHBERİMİZ GEREKLİ GÖRDÜĞÜ DURUMLARDA PROGRAMIN AKIŞINDA DEĞİŞİKLİK YAPMA HAKKINI SAKLI TUTAR. VERİLECEK SERBEST ZAMAN SÜRELERİ ZİYARET EDİLECEK DURAKLARDA KALIŞ SÜRELERİ REHBERİMİZ VE TUR SORUMLUMUZ TARAFINDAN BELİRTİLECEKTİR.

*REZERVASYON SIRASINDA KESİNLİKLE YER GARANTİSİ VERİLMEZ. MİSAFİRLERİMİZİN YERLERİ ÇEKİLECEK KOLTUK KURASI İLE BELLİ OLACAK VE TURUMUZUN İKİNCİ GÜNÜNDEN İTİBAREN 2 KOLTUK KAYARAK OTURMA DÜZENİ SAĞLANACAKTIR.

* KATILIMCILARIMIZIN RAHATLIKLA TAŞIYABİLECEKLERİ KÜÇÜK BİR SIRT ÇANTASI BULUNDURMALARI, BOL VE SPOR KIYAFETLER İLE TOPUKSUZ, TERCİHEN SPOR AYAKKABI GİYMELERİ, OTELDE KULLANMAK İÇİN TERLİK BULUNDURMALARI, YANLARINA KÜÇÜK BİR ŞEMSİYE VE YAĞMURLUK, HAFİF KALIN VE UZUN KOLLU BİR HIRKA ALMALARI, FOTOĞRAF VE VİDEO ÇEKİMİ İÇİN GEREKLİ EKİPMAN, TELEFON ŞARJLARI İÇİN POWERBANK VE YETERLİ BÜYÜKLÜKTE HAFIZA KARTI ALMALARI TAVSİYE EDİLİR.

* SINIR KAPISINDAN GEÇİŞ İÇİN EĞER EVLİ VE TEK GİDİYORSANIZ NOTER'DEN İZİN TASDİKNAMESİ ALINMALIDIR.

http://www.ktu.edu.tr/dosyalar/eyi_960b7.pdf  BU İNTERNET SİTESİNDEN VE  DİĞER SİTELERDEN MEMUR VE SİVİL GEÇİŞLERİ İNCELEYENİZ.

 

UYARI : SINIR KAPSINDAN GEÇİŞLER İÇİN AYRICA ARAŞTIRMA YAPMANIZI TAVSİYE EDERİZ.
 
 
ÇOK ÖNEMLİ NOT !!!: Batum'a geçiş sırasında kapıdan yaşanan sıkıntıların sonuçlarından acentamız sorumlu değildir.
 
 

FİYATLARIMIZA DAHİL OLANLAR :

 • Araç
 • Otobüs İçi İkramlar
 • Rehber
 • Kahvaltı (Otelde)
 • 6 Gece Konaklama
 • Seyehat sigortası
 • 6 akşam yemeği (Otelde)

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYANLAR :

 • Extra Turlar
 • Yayla turlarında midibus servis ücreti
 • Otelde Alınacak Extra Harcamalar
 • Özel Harcamalar
 • Tüm Müze ve Ören Yerleri Giriş Ücretleri (Müze Kartları)
 • Tüm Öğle Yemekleri
 • 1.gün Sabah kahvaltısı
 • Son gün Akşam yemeği
 • Yurt dışı çıkış harcı 
 • Teleferik Ücreti
 • 18 yaş altı misafirlerimiz için istenen aileden muafakatname

 

NOT: Tur program sıralaması rehber tarafından değişiklik gösterebilir.

ARACIMIZ

Değişkenlik gösterebilir.

TUR FİYATLARI

Gidiş-Dönüş Tarihleri
13.08.2021 - 21.08.2021
Kişi başı fiyat 1650
Single Farkı 600
7-12 Yaş Çocuk 900
2-6 Yaş Çocuk 350
0-2 Yaş Bebek 0
0-6 Yaş çocuklara koltuk verilmemektedir.
Gidiş-Dönüş Tarihleri
27.08.2021 - 03.09.2021
Kişi başı fiyat 1650
Single Farkı 600
7-12 Yaş Çocuk 900
2-6 Yaş Çocuk 350
0-2 Yaş Bebek 0
0-6 Yaş çocuklara koltuk verilmemektedir.

Başvuru Formu

Önemli Bilgiler!

* Grup Talep formunu doldururken iletişim bilgilerinizin, doğru ve güncel olduğuna dikkat edin.

* Kişi sayısını ve tur zamanını kesin bir bilgi ile iletiniz.

* Belirtmek istediğiniz hususları lütfen mesajınız kısmından yazınız.

* Dilerseniz bize, 0850 302 25 07 telefon numarasından ulaşabilirsiniz.

Bu otel için daha önce yorum girilmedi. Yorum bırakarak başka kullanıcıların otel hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.

YORUM YAZ

DİĞER TUR FIRSATLARIMIZ
whatsapp