6 Gece 7 Gün Doğu Karadeniz Turu Kültür Turları

Facebook

 

 6 GECE 7 GÜN DOĞU KARADENİZ TURU

 

ANTALYA – KASTAMONU - SİNOP – SAMSUN

1.Gün:

Saat 16.00 ’ da Antalya'dan hareket edeceğiz . Afyon İstiklal Tesislerinde 30 dakika dinlenme ihtiyaç molası vereceğiz. Ankara , Çankırı , Ilgaz Dinlenme Tesislerinde sabah kahvaltımızı alıyoruz (Kahvaltı EXTRA) sonrasında Kastamonu’ya ulaşıyoruz.

Kastamonu Şerife Bacı Anıtı, Nasrullah Camii ziyaretimizin ardından aile fotoğrafı alıp Sinop'a yolculuğumuza başlıyoruz. Ziyaret ve Ören yerleri : Hanönü , Boyabat İstikametinden Sinop’a ulaşıyoruz. Kent Meydanı , Gemi Market Atölyesi , Tarihi Sinop Cezaevi (Karakol , Kale , Hapishane Ziyareti)  restorasyonu tamamlandığı koşulda ziyaret edilecektir. Sonrası Sinop Örnek Mantıda da öğle yemeğimizi alıyoruz ( meşhur sinop mantısı) ardından Samsun'a hareket ediyoruz. Samsun İlk adım Anıtı ziyaretinin ardından Onur anıtında Grup fotoğrafımızı alıyoruz . Bandırma Vapuru ziyaretinin ardından Samsun’da bulunan otelimize yerleşiyoruz .

 

ORDU – GİRESUN – AKÇAABAT – TRABZON

2.Gün

Sabah kahvaltımızı otelimizden aldıktan sonra Ordu'ya hareket ediyoruz . Boztepe ziyareti gerçekleştiriyoruz. ( Teleferik ücreti Extra). Akçaabat’ta öğle yemeğimizi alıyoruz. (Akçaabat köfte önerilir) ardından Trabzon’da Ayasofya Müzesini ziyaret ediyoruz . Müze ziyaretini tamamladıktan sonra Kazaziye ve Telkari sanatlarını görebileceğimiz Gümüş atölyesine uğruyoruz. Burada sergilenen eserleri görüp el sanatları hakkında bilgi alıyoruz. Atatürk Köşkü’nü gezmeye başlıyoruz. Köşk içinde ve bahçesindeki fotoğraf çekimlerimizin ardından konaklamak için otelimize geçiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

 

TRABZON- UZUNGÖL-LİMONSUYU YAYLASI

3.GÜN

Sabah kahvaltımızı aldıktan sonra Maçka üzerinden Sümela Manastırı ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz (münibüsler ile)(extra) Sonrasında Sürmenede bulunan bıçak atölyesi ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Ziyaretimizin ardından öğle yemeği (meşhur sürmene pidesi tavsiye edilir) alıyoruz. Öğle yemeğinin ardından Karadeniz'in doğasına tekrar hayran kalacağımız gezimizi gerçekleştiriyoruz. Sürmene'den ayrıldıktan sonra Uzungöl yol üzerinde Çay Fabrikası ziyaretimizi gerçekleştiriyor,sonrasında Uzungöl ziyaretimizi gerçekleştiriyor aşağıda bizi bekleyen minibüsler ile Limonsuyu Yaylasında bulunan otelimize hareket ediiyoruz.

NOT: Bu akşam valizlerimizi bırakarak sadece ihtiyacımız olan kıyafetlerimizi yanımıza alarak valizlerimizi araçta bırakıyoruz.Yaylanın rakımı 2485 m.

 

UZUNGÖL -  AYDER

4. Gün

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısından sonra otelimizden ayrılıyoruz. Zilkale ve Palovit Şelalesi ziyaretlerini gercekleştirebilirler (münibüsler ile extra ) ardından fırtına deresinde bulunan zipline ve salıncaklara dileyen misafirlerimiz katılabilirler (extra). Çayeli üzeri Kaçkar Milli Parkı'na hareket ediyoruz ve ardından Ayder Yaylası'na çıkıyoruz. Günün sonunda otelimizde akşam yemeğini alıp, konaklıyoruz.

 

 

AYDER-RİZE-BORCKA-BATUM

5.Gün

Borcka'ya doğru yola çıkıyoruz. Burada münibüsler ile Karagöle varıyoruz. Eşsiz manzarası ile serbest zaman veriyoruz.

Batum Giriş işlemlerimizin ardından Batumda bizi bekleyen aracımıza binerek. Karadenizin Las Vegası olarak da adlandırılan Batum heykeller şehrinde yapacağımız şehir gezisine başlıyoruz sonra ,Yüksek tepeler, masmavi bir deniz ve yemyeşil ormanın tam ortasında kurulu olan Batum, Gürcistan‘ın Acara Özerk Cumhuriyeti’nin başkenti. Sovyet Rusya Dönemi’ni yansıtan mimari yapılar, manolya ağaçlarının sıralandığı geniş bulvarlar, birbirinden özgün parklar ile Batum için bir heykeller şehri denebilir. Batum Bulvarı, şehir merkezindeki plaja paralel uzanan 7 km uzunluğunda palmiyelerle süslü bulvar; kafeleri, çeşmeleri, heykelleri ve park alanları ile dikkat çekiyor. Piazza Meydanı (Piazza Square), Batum’un en güzel yerlerinden biri olan meydan Avrupa şehirlerinin meydanlarını anımsatıyor.Tiyatro Meydanı, Altın renkli Poseidon Heykeli ve rengarenk çiçekleriyle, şehrin renkli meydanlarından biri olan Tiyatro Meydanı. ise görülmeye değer. Meydanın hemen yanında da opera binası bulunuyor. Tiyatro Meydanı’nda yer alan deniz tanrısı Poseidon Heykeli ise şehrin en görkemli heykellerinden birisi. Avrupa Meydanı, şehrin ana meydanı olarak geçiyor. Sıcak yaz akşamlarında çocuk cıvıltılarına ve hoş sohbetlere ev sahipliği yapan parkın merkezinde yer alan, elinde altın koyun postu ile Medea Heykeli. Astronomik Saat (Astronomic Clock), Prag ve Venedik’teki astronomik saatlerin bir benzerini de Batum’da bulmak mümkün. Chacha Tower, İzmir Konak Saat Kulesi’nin bir kopyası olan, 25 metre yüksekliğinde, 4 çeşmeli kule Liman yakınında yer alıyor. Aşk Heykeli (Ali ve Nino Heykeli), Batum Limanın hemen yakınında deniz kıyısında bulunan, 7 metre yüksekliğinde metalden yapılmış heykel, görmesi gereken önemli bir sanat eseri olarak geçiyor. Alfabe Kulesi, 2012 yılında yapılan 130 metre uzunluğundaki Alfabe kulesi, kökeni 5. Yüzyıla kadar giden ve dünyada yaşayan 12 alfabe türünden biri olan Gürcü Alfabesine ithafen yapılmış . Batum gezimizi gerçekleştirdikten sonra free shop alışverişlerimizi yapıp çıkış kapısından geçerek

Sarp'ta bizi bekleyen otobüsümüzle otelimize geçiyoruz. Otele dönüş istikametinde Rize Bezi alışverişi yapıp, konaklayacağımız otele geçiyoruz.

 

RİZE – FATSA

6.Gün

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası yol güzergahımızda bulunan Mencuna Şelalesi ve yaylalar ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Katılmak isteyen misafirlerimiz yayla turuna katılabilirler.  Ardından Karadenizin güzel sahil şeridi ve ağaçları eşliğinde akşam konaklayacığımız otelimize geçiyoruz.Otelimiz Termal dileyen misafirlerimiz havuza girebilir.

FATSA - AMASYA - ÇORUM - ANTALYA

7.Gün

 

Sabah kahvaltısından sonra Amasya'ya doğru hareket ediyoruz ve Yeşilırmak nehrinin kenarında bulanan şehzadeler şehri Amasya’ya ulaşıyoruz. Şehri nehir boyunca 7 tane köprü kuzey-güney yönünde birbirine bağlar. Amasya kent dokusunun çeşitli yerlerinde, özellikle Yeşilırmak sahil şeridinde görsel bir şekilde yer almakta olan geleneksel Osmanlı Evi örnekleri Amasya mimarî yapıları içerisinde önemli bir grup teşkil etmektedir. Darüşşifa (Bimarhane)1308-1309 yılında İlhanlı Hükümdarı Sultan Muhammed Olcaytu ve hanımı İldus Hatun adına yaptırılmıştır.Hazeranlar Konağı (Müze Ev)

Sultan II. Bayezid Külliyesi

Sultan II. Bayezid adına 1485-86 yılında yaptırılan külliye; cami, medrese, imaret türbe ve şadırvandan oluşmaktadır.

Ferhat Su Kanalı Geç Hellenistik - Erken Roma dönemine aittir. Antik Amasya Kenti'nin su ihtiyacını karşılamak üzere yapılmıştır. Kayalar oyulup tüneller açılarak, yer yer duvar şeklinde tonozlu bir biçimde arazi eğimine göre, su terazisi sistemine uygun olarak yapılmıştır. Bu durumuyla ünlü "Ferhat ile Şirin Efsanesi"'ne konu edilmiş olup, halk arasında "Ferhat Su Kanalı" olarak bilinmektedir.

Buradaki gezimizi bitirdikten sonra Antalyaya yolculuğumuz başlıyor. Sabah saatlerinde Antalya da oluyoruz sizleri almış olduğumuz noktalara bırakarak bir sonraki turumuzda görüşmek dileğiyle veda ediyoruz.

Misafirlerimiz Tur boyunca yanlarında yağmurluk ve ya şemsiye bulundurması ricamızdır.

 

BÖLGE ÇIKIŞ SAATLERİ FARKLILIK GÖSTEREBİLİR.

 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

  • Araç
  • Rehberlik hizmeti
  • Ören yeri otopark ücretleri
  • Seyahat sigortası
  • Araç içi su ikramları

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR HİZMETLER

  • Sabah Kahvaltısı
  • Tüm Öğlen Yemekleri
  • Tekne Tur Ücretleri
  • Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
  • Dönüş Akşam Yemeği

 

ÖZEL NOTLAR

REHBERİMİZ PROGRAMIN ASLINA SADIK KALMAK KAYDIYLA TUR PROGRAMINDA DEĞİŞİKLİK YAPMA HAKKI SAKLIDIR.OTEL DEĞİŞİKLİKLERİ AYNI OLMAK ŞARTI İLE OTEL DEĞİŞİKLİĞİ YAPMA HAKKIMIZ SAKLIDIR. GÜRCİSTAN İLE TÜRKİYE DEVLETLERİ ARASINDA YAPILAN ANLAŞMA GEREĞİ T.C. VATANDAŞLARI BATUM'A ÜZERİNDE FOTOĞRAF VE T.C. KİMLİK NUMARASI BULUNAN NÜFUS CÜZDANI İLE GEÇİŞ YAPABİLMEKTEDİR. BUNUN DIŞINDAKİ KİMLİK KARTLARI İLE GEÇİŞ YAPILAMAMAKTADIR.

* 6 YAŞ ÜZERİ ÇOCUKLARIN KİMLİKLERİNDE FOTOĞRAF OLMASI GEREKMEKTEDİR.

* GÜRCİSTAN HÜKÜMETİ ESKİ, DEFORME OLMUŞ, KENARLARI BOZULMUŞ OLAN KİMLİK İLE GİRİŞ YAPMAYI KABUL ETMEMEKTEDİR. NÜFÜS CÜZDANI İLE GÜRCİSTANA SEYAHAT EDECEK 18 YAŞINDAN KÜÇÜK VATANDAŞLARIMIZ ANNE VE BABALARI İLE VEYA ANNE VE BABALARINDAN HERHANGİ BİRİSİ YANINDA OLMADIĞI TAKDİRDE 18 YAŞ ALTI MİSAFİRLERİMİZİN BATUMA GEÇİŞLERİ İÇİN NOTERDEN ONAYLI MUVAFAKATNAME ALMALARI GEREKMEKTEDİR.

* GÜRCİSTAN'A AĞRI KESİCİLER BAŞTA OLMAK ÜZERE İLAÇ SOKMAK KESİNLİKLE YASAKTIR.

* HERHANGİ BİR NEDENLE SINIRDAN GEÇİŞİNE İZİN VERİLMEYEN MİSAFİRLERİMİZ SARP SINIR KAPISINDA KAFİLEYİ BEKLEYECEKTİR. BU KONUDA ACENTAMIZIN HERHANGİ BİR SORUMLULUĞU YOKTUR.

* REHBERİMİZ GEREKLİ GÖRDÜĞÜ DURUMLARDA PROGRAMIN AKIŞINDA DEĞİŞİKLİK YAPMA HAKKINI SAKLI TUTAR. VERİLECEK SERBEST ZAMAN SÜRELERİ ZİYARET EDİLECEK DURAKLARDA KALIŞ SÜRELERİ REHBERİMİZ VE TUR SORUMLUMUZ TARAFINDAN BELİRTİLECEKTİR.

* REZERVASYON SIRASINDA KESİNLİKLE YER GARANTİSİ VERİLMEZ. MİSAFİRLERİMİZİN YERLERİ ÇEKİLECEK KOLTUK KURASI İLE BELLİ OLACAK VE TURUMUZUN İKİNCİ GÜNÜNDEN İTİBAREN 2 KOLTUK KAYARAK OTURMA DÜZENİ SAĞLANACAKTIR.

* KATILIMCILARIMIZIN RAHATLIKLA TAŞIYABİLECEKLERİ KÜÇÜK BİR SIRT ÇANTASI BULUNDURMALARI, BOL VE SPOR KIYAFETLER İLE TOPUKSUZ, TERCİHEN SPOR AYAKKABI GİYMELERİ, OTELDE KULLANMAK İÇİN TERLİK BULUNDURMALARI, YANLARINA KÜÇÜK BİR ŞEMSİYE VE YAĞMURLUK, HAFİF KALIN VE UZUN KOLLU BİR HIRKA ALMALARI, FOTOĞRAF VE VİDEO ÇEKİMİ İÇİN GEREKLİ EKİPMAN, TELEFON ŞARJLARI İÇİN POWERBANK VE YETERLİ BÜYÜKLÜKTE HAFIZA KARTI ALMALARI TAVSİYE EDİLİR.


 

 

Türsab Belge Doğrulama

 

YOL HARİTAMIZ

 

1.GÜN

 

 

 

2.GÜN

 

 

 

3.GÜN

 

 

4.GÜN

 

 

5.GÜN

 

 

6.GÜN

 

TUR FİYATLARI

Gidiş-Dönüş Tarihleri
22.07.2024 - 29.07.2024
Kişi başı fiyat 15500
Single Farkı 6500
7-12 Yaş Çocuk 10000
2-6 Yaş Çocuk 5500
0-2 Yaş Bebek 0
0-6 Yaş çocuklara koltuk verilmemektedir.
Gidiş-Dönüş Tarihleri
28.07.2024 - 04.08.2024
Kişi başı fiyat 15500
Single Farkı 6500
7-12 Yaş Çocuk 10000
2-6 Yaş Çocuk 5500
0-2 Yaş Bebek 0
0-6 Yaş çocuklara koltuk verilmemektedir.

Başvuru Formu

Önemli Bilgiler!

* Grup Talep formunu doldururken iletişim bilgilerinizin, doğru ve güncel olduğuna dikkat edin.

* Kişi sayısını ve tur zamanını kesin bir bilgi ile iletiniz.

* Belirtmek istediğiniz hususları lütfen mesajınız kısmından yazınız.

* Dilerseniz bize, 0850 302 25 07 telefon numarasından ulaşabilirsiniz.

Bu otel için daha önce yorum girilmedi. Yorum bırakarak başka kullanıcıların otel hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.

YORUM YAZ

DİĞER TUR FIRSATLARIMIZ
whatsapp