6 Gece 7 Gün Doğu Anadolu Turu Kültür Turları


                                                                                            DOĞU ANADOLU TURU

 

1. Gün 

Sabah 04:00 de Antalya’daki duraklarımızdan siz misafirlerimizi aldıktan sonra yolculuğumuza başlıyor gerekli molalalar verilerek  Malatya’ya doğru hareket ediyoruz. Gerekli molalardan sonra Malatya'nın yeşil cenneti Darende de Somuncu Baba türbesinde mola veriyoruz. Daha sonra dinlenmek için  Malatya'da bulunan otelimize vararak akşam yemeğimizi burada alıyoruz.

 

2.Gün  MALATYA BATTAL GAZİ ULU CAMİ – ŞEHİR MERKEZİ - HARPUT- ELAZIĞ- AHLAT SELÇUKLU MEZARLIĞI- NEMRUT KRATER GÖLÜ

Sabah kahvaltımızı otelimizden aldıktan sonra Yeşilçam filmlerinden ismini sık sık duyduğunuz ve Malatya kentinin simgesi olan Battalgazi ilçesinde Ulu Camiyi ziyaret ediyoruz. Malatya merkeze geçerek kayısı ve ürünleri ile meşhur çarşısını ziyaret ederek serbest zaman veriyoruz. 1.30 saatlik bir yolculuk ile Elâzığ’daki Harput kalesi ve tarihi alanı ziyaret edip öğle yemeği alıyoruz. Malatya ve Elazığ ziyaretlerimizi gerçekleştirdikten sonra Tatvan'a hareket ediyoruz. Orada minibüslerimize binerek ''Büyük İskender’in Cenneti'' olarak bilinen Nemrut Krater Gölü’ne  hareket ediyoruz (EXTRA). Ortalama 40 dakikalık yolculuk sonrası manzarayı panoramik olarak görebileceğimiz güzel bir noktadan Van Gölü ile Krater Gölü’nü fotoğraflıyoruz. Sonrasında Büyük Göl’e ulaşıyoruz. Gölün özelliği soğuk olmasıdır. Büyük Göl’de verdiğimiz fotoğraf molası sonrası Ahlat’a hareket edip Türklerin Anadolu'ya giriş kapısı olan ve ‘’Anadolu'nun tapusu" olarak bilinen Ahlat'a ulaşıyoruz. İlk ziyaret noktamız Emir Bayındır Kümbeti olacak. Ardından dünyanın en büyük Türk-İslam Mezarlığı olarak bilinen 8 bin 200 mezar taşının üzerindeki kabartma ve oyma işlemelerini görüyoruz. Sonrasında Van’a hareket ederek konaklayacağımız otelimize geçiyoruz. (Akşam yemeği otelimizde.) akşam konaklama yapacağımız otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği otelimizde.

 

3.Gün VAN GÖLÜ-VAN KALESİ- VAN MÜZESİ- AKDAMAR ADASI- AKDAMAR KİLİSESİ
Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası tarihi Van Kalesi’ne hareket ediyoruz. Kaleyi detaylı olarak gezip sonrasında Van Müzesini ziyaret ediyoruz. Müze gezimizin ardından Van kedilerini görüp Van'ın simgesi olan Akdamar Adasına hareket ediyoruz. Tekne ile yaklaşık 30 dakika sürecek bir yolculuğumuzun ardından Akdamar Adası'na ulaşıp, muhteşem taş işçiliği örneklerini gözlemleyebileceğimiz Akdamar Kilisesi'ne varıyoruz. Van'ın en önemli turizm noktası olan Akdamar Adası'nda geçirecek olduğumuz keyifli vakitlerin ardından otelimize yerleşiyoruz. Van’a hareket. Akşam yemeği ve konaklama Van’daki otelimizde.


4.Gün VAN KEDİ EVİ- MURADİYE ŞELALESİ-DOĞUBAYAZIT-İSHAK PAŞA SARAYI
Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası Doğubayazıt’a hareket ediyoruz. Yol üzerinde Ardından Muradiye Şelalesi’ne hareket. Muhteşem şelale manzaraları için fotoğraf molası veriyoruz.Verilen serbest zamanın ardından Doğubayazıt’a varış. Görkemli İshak Paşa Sarayı’nı ziyaret ediyoruz. Büyük ve Küçük Ağrı Dağı’nın fotoğraflanması sonra Kars’taki otelimize geçerek dinleniyoruz. Ekstra olarak bu gece Kafkas gecesi düzenlenecektir. 


5.Gün ANİ HARABELERİ- KARS KALESİ- ON İKİ HAVARİLER KİLİSESİ-SARIKAMIŞ ŞEHİRLİK ANITI
Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası Ani Antik Kentine hareket ediyoruz. Kars şehir merkezine 45 km uzaklıkta bulunan Ani Harabelerini göreceğiz. Ermenistan ile sınırımız olan Arpaçay kenarında bulunan Ani Antik Kenti; Ermeni Bagratlı Hanedanlığının kurduğu bir şehirdir. Rehberimiz buradaki tarihi yapılar hakkında bizi detaylı olarak bilgilendiriyor. Sonrasında Kars şehir merkezine doğru yola çıkıyoruz. Sırasıyla 12 Havariler Kilisesini ziyaret edip Ruslardan kalan tarihi binaları ve Kars Kalesi’ni panoramik olarak gördükten sonra Erzurum’da bulunan otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Erzurum’daki otelimizde.

 

6.Gün ERZURUM-MEDRESELER-ERZURUM KONGRE BİNASI-TAŞHAN- ERZİNCAN- GİRLEVİK ŞELALESİ
Sabah kahvaltımızı Erzurum’da alıyoruz. Kahvaltımızın ardından İlk olarak sırasıyla Çifte Minareli Medrese, Üç Kümbetler, Ulu Cami, Tarihi Erzurum Evleri ve Yakutiye Medresesi’ni ziyaret ediyoruz. Öğle yemeği için serbest zaman. 23 Temmuz 1919 yılında Erzurum Kongresi’nin yapıldığı kongre binasını geziyoruz. Taşhan’da Oltu Taşı ve gümüş alışverişi için serbest zamanın ardından Erzincan’a hareket ederek Girlevik Şelalesini ziyaret ediyoruz. Daha sonra konaklama için Sivas’taki otelimize geçiyoruz.

 

7.Gün SİVAS - ANTALYA
Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra Sivas merkezde bulunan Sivas Kongresi Binasını, Buruciye Medresesi, Darüşifahane’yi rehberimiz eşliğinde gezdikten sonra Kayseri Kapuzbaşı Şelalesi ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Öğle yemeği alıyoruz ve ardından Antalya'ya doğru  eve dönüş yoluna geçiyoruz. Bir sonraki turumuzda birlikte olmak dileğiyle hoşçakalın.

 

 

FİYATA DAHİL OLANLAR 

 • ULAŞIM
 • ARAÇ İÇİ İKRAM
 • REHBERLİK HİZMETİ
 • 6 GECE OTEL KONAKLMA ( YP.)
 • SEYEHAT SİGORTASI

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR 

 • 1 GÜN SABAH KAHVALTISI 
 • DÖNÜŞ AKŞAM YEMEĞİ
 • TÜM ÖĞLE YEMEKLERİ
 • ÖREN YERLERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ
 • NEMRUT KRATER GÖLÜ DOLMUŞ ÜCRETİ 
 • TEKNE TURLARI
 • KAFKAS GECESİ ETKİNLİKLERİ
 • ÖZEL HARCAMALAR

ARACIMIZ

Değişkenlik gösterebilir.

 

 

 

 

 

 

 

 

TUR FİYATLARI

Gidiş-Dönüş Tarihleri
02.08.2021 - 09.08.2021
Kişi başı fiyat 1800
Single Farkı 650
7-12 Yaş Çocuk 900
2-6 Yaş Çocuk 500
0-2 Yaş Bebek 0
0-6 Yaş çocuklara koltuk verilmemektedir.

Başvuru Formu

Önemli Bilgiler!

* Grup Talep formunu doldururken iletişim bilgilerinizin, doğru ve güncel olduğuna dikkat edin.

* Kişi sayısını ve tur zamanını kesin bir bilgi ile iletiniz.

* Belirtmek istediğiniz hususları lütfen mesajınız kısmından yazınız.

* Dilerseniz bize, 0850 302 25 07 telefon numarasından ulaşabilirsiniz.

Bu otel için daha önce yorum girilmedi. Yorum bırakarak başka kullanıcıların otel hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.

YORUM YAZ

Malatya Ramada Otel

Oteli İncele
Kars Park Otel

Oteli İncele
Sivas Ramada Otel

Oteli İncele
ERZURUM DEDEMAN OTEL

Oteli İncele
MONTANA HOTEL

Oteli İncele
DİĞER TUR FIRSATLARIMIZ
whatsapp