5 GECE 7 GÜN KARADENİZ TURU

1.GÜN  ANTALYA – SİNOP

Akşam saat 16.00 ’ da Antalya 5M Migros , 16:15 Markantalya,16:30 Özdilek Avm’den hareket edeceğiz . Afyon SC Park’ta 30 dakika dinlenme ihtiyaç molası vereceğiz. Ankara , Çankırı , Ilgaz’da  tesiste sabah kahvaltısını alacağız . Ardından Kastamonu üzerinden , Sinop’a hareket ediyoruz . 1. gecemiz araç yolculuğunda geçicektir.

2.GÜN  SİNOP - SAMSUN

 Sinop ziyaretleriyle turumuza başlayacağız. Ziyaret ve Ören yerleri : Hanönü , Boyabat İstikametinden Sinop’a varış . Hamsilos Koyu, Kent Meydanı , Gemi Market Atölyesi , Tarihi Sinop Cezaevi (Karakol , Kale , Hapishane Ziyareti) , Samsun'a haraket Samsun İlkadım Anıtı , ardından öğle yemeği (serbest zaman 45 dk) . Mantika Palace , ( Atatürk Evi) , Bandırma Vapuru ziyaretleri ardından Samsun’da bulunan otelimize yerleşiyoruz . YP akşam yemeğimizi otelde alıyoruz.

3.GÜN  ORDU – GİRESUN – AKÇAABAT – TRABZON

Sabah kahvaltımızı otelimizden aldıktan sonra  Ordu'ya hareket ediyoruz . Boztepe  ziyareti       ( Teleferik ücreti Extra). Giresun kalesi ( Panoromik ) , Giresun Adası (panaromik), Akçaabat’ta öğle yemeği’nin (‘Akçaabat köfte önerilir’) ardından Trabzon’da Ayasofya Müzesini ziyaret ediyoruz . Müze ziyaretini tamamladıktan sonra Kazaziye ve Telkari sanatlarını görebileceğimiz Saray Gümüş'e uğruyoruz. Burada sergilenen eserleri görüp el sanatları hakkında bilgi alıyoruz , Meşhur Sürmeli Bıçaklarını tanıtıldığı atölyeyi ziyaret ediyoruz . Atatürk Köşkü’nü gezmeye başlıyoruz. Köşk içinde ve bahçesindeki fotoğraf çekimlerimizden sonra sizlere sevdiklerinizle baş başa Karadeniz'i keşfedebilmeniz ve dilediğiniz gibi alışveriş yapabilmeniz için serbest zaman veriyoruz. Verilecek serbest zamanın ardından rehberimizin belirteceği yer ve saatte sizlerle buluşarak akşam yemeği ve konaklama için otelimize hareket ediyoruz.  Akşam yemeğimizi’de otel’de alacağız.

4.GÜN  TRABZON – SÜMELA MANASTIR – UZUNGÖL – RİZE

Sabah kahvaltımızı aldıktan sonra Maçka üzerinden Sümela Manastırı panoramik olarak görülüp fotoğraflanacaktır. (Yapılan Restorasyon Çalışmaları Nedeniyle Sümela Manastırı Kapalıdır. Tur günümüze kadar ziyarete açılır ise gezilecektir.) Sonrasın da Uzungöl'e hareket ediyoruz. Uzungölü en yüksek noktadan fotoğraflayabileceğimiz , Karadeniz'in doğasına tekrar hayran kalacağımız gezimizi gerçekleştiriyoruz.Öğle yemeğini Uzungöl'de alıyoruz. Uzungöl'den ayrılmak üzere yola çıktığımızda yolumuz üzerinde bulunan tarihi Hapsiyaş Köprüsü'ne uğruyoruz. Rize şehir merkezini geziyoruz. Rize'de bulunan çay fabrikası ziyaretimizi yapıyoruz. Çaylarımızı yudumladıktan sonra Çayeli üzeri Kaçkar Milli Parkı'na hareket ediyoruz. Fırtına Deresi'nin muhteşem doğa manzarası eşliğinde yapacağımız yolculukla Ayder Yaylası'na çıkıyoruz.Rize Kalesi ziyareti , kale içersinde nefis Rize şehri manzarası eşliğinde çay molası . Kaçkar Dağları Milli parkı , Çamlıhemşin ziyareti, Fırtına vadisi , Yöresel öğlen yemeği molası ardından Kaçkar Dağlarına dayanan 1150  rakımlı Ayder yaylasına varış , Yaylaya çıkış ardından, Ayder yaylasından yürüyüş ve sonrasında Otel'de akşam yemeğimizi alıyoruz.

5.GÜN  RİZE - BATUM - ARTVİN

Otelimiz’de alınacak sabah kahvaltısı sonrası Sarp sınır kapısına hareket ediyoruz. Sarp sınır kapısında giriş işlemlerini tamamladıktan sonra Gürcistan/Acara bölgesine geçiyoruz. İlk durağımız Gonio kalesi. Rehber eşliğinde burayı gezip tarihini dinledikten sonra Botanik parka gidiyoruz. Botanik park gezimizden sonra öğle yemeği için restaurantımıza gidiyoruz. Yemekten sonra şehir merkezinde Katedral , Sanat Müzesi , Avrupa Meydanı ve Medea Heykelini Görüp serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanımızın ardından gümrük işlemlerimizi tamamladıktan sonra Harika doğa güzelliği olan karagöle hareket ediyor ve ziyaretimizden sonra konaklayacağımız otelimize geçiyoruz.

NOT: Batum programının sıralamasını rehberimiz değiştirebilir.

6.GÜN  ÇORUM - AMASYA

Sabah kahvaltısından sonra Amasya istikametine hareket ediyoruz ve Yeşilırmak nehrinin kenarında bulanan şehzadeler şehri Amasya’ya ulaşıyoruz. Şehri nehir boyunca 7 tane köprü kuzey-güney yönünde birbirine bağlar. Amasya kent dokusunun çeşitli yerlerinde, özellikle Yeşilırmak sahil şeridinde görsel bir şekilde yer almakta olan geleneksel Osmanlı Evi örnekleri Amasya mimarî yapıları içerisinde önemli bir grup teşkil etmektedir. Darüşşifa (Bimarhane)1308-1309 yılında İlhanlı Hükümdarı Sultan Muhammed Olcaytu ve hanımı İldus Hatun adına yaptırılmıştır.Hazeranlar Konağı (Müze Ev)

Sultan II. Bayezid Külliyesi

Sultan II. Bayezid adına 1485-86 yılında yaptırılan külliye; cami, medrese, imaret türbe ve şadırvandan oluşmaktadır

Ferhat Su Kanalı Geç Hellenistik - Erken Roma dönemine aittir. Antik Amasya Kenti'nin su ihtiyacını karşılamak üzere yapılmıştır. Kayalar oyulup tüneller açılarak, yer yer duvar şeklinde tonozlu bir biçimde arazi eğimine göre, su terazisi sistemine uygun olarak yapılmıştır. Bu durumuyla ünlü "Ferhat ile Şirin Efsanesi"'ne konu edilmiş olup, halk arasında "Ferhat Su Kanalı" olarak bilinmektedir.Bunların ardından Çorumda bulunan otelimize geçeceğiz.

7.GÜN ANKARA - ANTALYA

Sabah kahvaltısının ardından Ankara 1 ve 2. Meclis , Anadolu Medeniyetler Müzesi , Gimat Köfteci Yusuf Öğle yemeği , Anıtkabir Ziyaretinin ardından gerekli molaları vererek Antalya'ya dönüyoruz.

FİYATLARIMIZA DAHİL OLANLAR :

 • Otobüs
 • Otobüs İçi Su İkramları
 • Rehber
 • Akşam Yemeği (Otelde)
 • Kahvaltı (Otelde)
 • 5 Gece Konaklama
 • Seyehat sigortası

 FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYANLAR :

 • 1.Gün sabah kahvaltısı
 • Extra Turlar
 • Otelde Extra Harcamalar
 • Özel Harcamalar
 • Tüm Müze ve Ören Yerleri Giriş Ücretleri (Müze Kartları)
 • Tüm Öğle Yemekleri
 • Dönüş Akşam Yemeği

ÖZEL NOTLAR :

REHBERİMİZ PROGRAMIN ASLINA SADIK KALMAK KAYDIYLA TUR PROGRAMINDA DEĞİŞİKLİK YAPMA HAKKI SAKLIDIR.OTEL DEĞİŞİKLİKLERİ AYNI OLMAK ŞARTI İLE OTEL DEĞİŞİKLİĞİ YAPMA HAKKIMIZ SAKLIDIR. GÜRCİSTAN İLE TÜRKİYE DEVLETLERİ ARASINDA YAPILAN ANLAŞMA GEREĞİ T.C. VATANDAŞLARI BATUM'A ÜZERİNDE FOTOĞRAF VE T.C. KİMLİK NUMARASI BULUNAN NÜFUS CÜZDANI İLE GEÇİŞ YAPABİLMEKTEDİR. BUNUN DIŞINDAKİ KİMLİK KARTLARI İLE GEÇİŞ YAPILAMAMAKTADIR.

* 6 YAŞ ÜZERİ ÇOCUKLARIN KİMLİKLERİNDE FOTOĞRAF OLMASI GEREKMEKTEDİR.

* GÜRCİSTAN HÜKÜMETİ ESKİ, DEFORME OLMUŞ, KENARLARI BOZULMUŞ OLAN KİMLİK İLE GİRİŞ YAPMAYI KABUL ETMEMEKTEDİR. NÜFÜS CÜZDANI İLE GÜRCİSTANA SEYAHAT EDECEK 18 YAŞINDAN KÜÇÜK VATANDAŞLARIMIZ ANNE VE BABALARI İLE VEYA ANNE VE BABALARINDAN HERHANGİ BİRİSİ YANINDA OLMADIĞI TAKDİRDE 18 YAŞ ALTI MİSAFİRLERİMİZİN BATUMA GEÇİŞLERİ İÇİN NOTERDEN ONAYLI MUVAFAKATNAME ALMALARI GEREKMEKTEDİR.

* GÜRCİSTAN'A AĞRI KESİCİLER BAŞTA OLMAK ÜZERE İLAÇ SOKMAK KESİNLİKLE YASAKTIR.

* HERHANGİ BİR NEDENLE SINIRDAN GEÇİŞİNE İZİN VERİLMEYEN MİSAFİRLERİMİZ SARP SINIR KAPISINDA KAFİLEYİ BEKLEYECEKTİR. BU KONUDA ACENTAMIZIN HERHANGİ BİR SORUMLULUĞU YOKTUR.

* REHBERİMİZ GEREKLİ GÖRDÜĞÜ DURUMLARDA PROGRAMIN AKIŞINDA DEĞİŞİKLİK YAPMA HAKKINI SAKLI TUTAR. VERİLECEK SERBEST ZAMAN SÜRELERİ ZİYARET EDİLECEK DURAKLARDA KALIŞ SÜRELERİ REHBERİMİZ VE TUR SORUMLUMUZ TARAFINDAN BELİRTİLECEKTİR.

* REZERVASYON SIRASINDA KESİNLİKLE YER GARANTİSİ VERİLMEZ. MİSAFİRLERİMİZİN YERLERİ ÇEKİLECEK KOLTUK KURASI İLE BELLİ OLACAK VE TURUMUZUN İKİNCİ GÜNÜNDEN İTİBAREN 2 KOLTUK KAYARAK OTURMA DÜZENİ SAĞLANACAKTIR.

* KATILIMCILARIMIZIN RAHATLIKLA TAŞIYABİLECEKLERİ KÜÇÜK BİR SIRT ÇANTASI BULUNDURMALARI, BOL VE SPOR KIYAFETLER İLE TOPUKSUZ, TERCİHEN SPOR AYAKKABI GİYMELERİ, OTELDE KULLANMAK İÇİN TERLİK BULUNDURMALARI, YANLARINA KÜÇÜK BİR ŞEMSİYE VE YAĞMURLUK, HAFİF KALIN VE UZUN KOLLU BİR HIRKA ALMALARI, FOTOĞRAF VE VİDEO ÇEKİMİ İÇİN GEREKLİ EKİPMAN, TELEFON ŞARJLARI İÇİN POWERBANK VE YETERLİ BÜYÜKLÜKTE HAFIZA KARTI ALMALARI TAVSİYE EDİLİR.

Gidiş-Dönüş Tarihleri
07.06.2019 - 14.06.2019
Otel
Kişi başı fiyat 1350.00
Single Farkı 300.00
7-12 Yaş Çocuk 675.00
0-6 Yaş Çocuk 0.00
0-6 Yaş çocuklara koltuk verilmemektedir.
Gidiş-Dönüş Tarihleri
26.07.2019 - 02.08.2019
Otel
Kişi başı fiyat 1350.00
Single Farkı 300.00
7-12 Yaş Çocuk 675.00
0-6 Yaş Çocuk 0.00
0-6 Yaş çocuklara koltuk verilmemektedir.
Gidiş-Dönüş Tarihleri
27.08.2019 - 03.09.2019
Otel
Kişi başı fiyat 1350.00
Single Farkı 300.00
7-12 Yaş Çocuk 675.00
0-6 Yaş Çocuk 0.00
0-6 Yaş çocuklara koltuk verilmemektedir.
Bu Turu Nasıl Satın Alabilirim? Turumuzu satın almak için:
 • Her tur programında bulunan "Satın Al" butonunu kullanarak kredi kartınız ile rezervasyon yapabilirsiniz.
 • Nakit ödemek isterseniz ofisimize uğrayıp ödeme yapabilirsiniz.
 • Banka Hesaplarımıza EFT/Havale yapabilirsiniz. Banka hesap numaralarımız için lütfen tıklayınız
Rerzervasyon Yap
Yaşlar:

Toplam
Bilgi Al