5 Gece 6 Gün Karadeniz Turu Kültür Turları

5 GECE 6 GÜN KARADENİZ TURU

1.Gün ANTALYA – KASTAMONU- SİNOP- SAMSUN

Akşam saat 20.00 ’ da Antalya'dan hareket edeceğiz . Afyon İstiklal Tesislerinde 30 dakika dinlenme ihtiyaç molası vereceğiz. Ankara , Çankırı , Ilgaz Dinlenme Tesisleri (EXTRA sabah kahvaltımızı veriyoruz) sonrasında Kastamonuya ulaşıyoruz.

 Kastamonu Şerife Bacı Anıtı, Nasrullah camii ziyaretimizin ardından aile fotoğrafı alıp Sinop'a yolculuğumuza başlıyoruz. Ziyaret ve Ören yerleri : Hanönü , Boyabat İstikametinden Sinop’a ulaşıyoruz. Kent Meydanı , Gemi Market Atölyesi sonrası Sinop örnek mantı da öğle yemeğimizi alıyoruz ( meşhur sinop mantısı) ardından Sinop'ta tekne turuna çıkıyoruz. Tekne turumuzun ardından Samsun'a hareket ediyoruz. Samsun İlkadım Anıtı ardından Onur anıtında Grup fotoğrafımızı alıyoruz . Bandırma Vapuru ziyareti ardından Samsun’da bulunan otelimize yerleşiyoruz . Akşam yemeği ve konaklama otelimizde 

2.Gün ORDU – GİRESUN – AKÇAABAT – TRABZON

Sabah kahvaltımızı otelimizden aldıktan sonra  Ordu'ya hareket ediyoruz . Boztepe  ziyareti gerçekleştiriyoruz. ( Teleferik ücreti Extra).  Akçaabat’ta öğle yemeğimizi alıyoruz. (Akçaabat köfte önerilir) ardından Trabzon’da Ayasofya Müzesini ziyaret ediyoruz . Müze ziyaretini tamamladıktan sonra Kazaziye ve Telkari sanatlarını görebileceğimiz  Gümüş atolyesine uğruyoruz. Burada sergilenen eserleri görüp el sanatları hakkında bilgi alıyoruz.  Atatürk Köşkü’nü gezmeye başlıyoruz. Köşk içinde ve bahçesindeki fotoğraf çekimlerimizin ardından konaklamak için otelimize geçiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

3.Gün TRABZON – SÜMELA MANASTIRI - UZUNGÖL – AYDER

Sabah kahvaltımızı aldıktan sonra ilk olarak Sürmene' de Çay ve bıçak atölyesi ziyaretimizi yapıyoruz ardından  Uzungöl'e hareket ediyoruz. Uzıngöl yayla turu (Extra) , Uzungölü en yüksek noktadan fotoğraflayabileceğimiz , Karadeniz'in doğasına tekrar hayran kalacağımız gezimizi gerçekleştiriyoruz. Uzungöl'den ayrılmak üzere yola çıktığımızda yolumuz üzerinde bulunan tarihi Hapsiyaş Köprüsü'ne uğruyoruz. Burada aile fotoğrafı aldıktan sonra  Rize ye doğru programımıza devam ediyoruz.Fırtına vadisi kenarında Öğle yemeği için  mola veriyoruz. Dileyen misafirlerimizle Zilkale,Palovit ve Sevdaluk köprüsü turumuzu yapıyoruz(extra) Çayeli üzeri Kaçkar Milli Parkı'na hareket ediyoruz. Fırtına Deresi'nin muhteşem doğa manzarası eşliğinde yapacağımız yolculukla Ayder Yaylası'na çıkıyoruz. Burada Göreceğimiz Gelintülü şelalesi manzarasına aşık olacaksınız, ardından horon düzlüğünde çimenlerin üzerinde közde kahvelerinizi yudumlayıp fotoğraflarınızı aldıktan sonra otelimize geçiyoruz. Ayder Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

4.Gün AYDER - BORÇKA - RİZE - SÜRMENE

Otelimiz’de alınacak sabah kahvaltısı sonrası harika doğa güzelliği olan Borçka Karagöle hareket ediyor ve yayla turu (extra) ziyaretimizden öğle yemeğimizi Borcka belediye sosyal tesislerinde alabiliriz  sonrasında Rize bezi atolyesi ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz ,konaklamak için Sürmene de bulunan otelimize geçiyoruz. Sürmene konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

5.Gün ORDU - FATSA

Sabah Kahvaltımızın sonrasında Tirebolu da fındık alışveriş ve çay molası veriyoruz küçük bir mola verip Fatsa'ya vararak otelimize yerleşiyoruz , konaklama ve akşam yemeği otelimizde alıyoruz.

6.Gün  FATSA - AMASYA 

Sabah kahvaltısından sonra Amasya'ya doğru hareket ediyoruz ve Yeşilırmak nehrinin kenarında bulanan şehzadeler şehri Amasya’ya ulaşıyoruz. Şehri nehir boyunca 7 tane köprü kuzey-güney yönünde birbirine bağlar. Amasya kent dokusunun çeşitli yerlerinde, özellikle Yeşilırmak sahil şeridinde görsel bir şekilde yer almakta olan geleneksel Osmanlı Evi örnekleri Amasya mimarî yapıları içerisinde önemli bir grup teşkil etmektedir. Darüşşifa (Bimarhane)1308-1309 yılında İlhanlı Hükümdarı Sultan Muhammed Olcaytu ve hanımı İldus Hatun adına yaptırılmıştır.Hazeranlar Konağı (Müze Ev)

Sultan II. Bayezid Külliyesi

Sultan II. Bayezid adına 1485-86 yılında yaptırılan külliye; cami, medrese, imaret türbe ve şadırvandan oluşmaktadır.

Ferhat Su Kanalı Geç Hellenistik - Erken Roma dönemine aittir. Antik Amasya Kenti'nin su ihtiyacını karşılamak üzere yapılmıştır. Kayalar oyulup tüneller açılarak, yer yer duvar şeklinde tonozlu bir biçimde arazi eğimine göre, su terazisi sistemine uygun olarak yapılmıştır. Bu durumuyla ünlü "Ferhat ile Şirin Efsanesi"'ne konu edilmiş olup, halk arasında "Ferhat Su Kanalı" olarak bilinmektedir.

Buradaki gezimizi bitirdikten sonra Antalyaya yolculuğumuz başlıyor. Sabah saatlerinde Antalya da oluyoruz sizleri almış olduğumuz noktalara bırakarak bir sonraki turumuzda görüşmek dileğiyle veda ediyoruz.

Misafirlerimiz Tur boyunca yanlarında yağmurluk ve ya şemsiye bulundurması ricamızdır. 

FİYATLARIMIZA DAHİL OLANLAR :

 • Lüks Özali Turizm ulaşım hizmeti
 • Özali Turizm araç içi ikramları
 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • 5 Akşam Yemeği
 • 5 Sabah Kahvaltısı
 • 5 Gece Konaklama
 • 1618 sayılı zorunlu Seyahat sigortası

 FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYANLAR :

 • 1.Gün sabah kahvaltısı
 • Dönüş Akşam Yemeği
 • Tüm Öğle Yemekleri
 • Otelde Extra Harcamalar
 • Özel Harcamalar
 • Tüm Müze ve Ören Yerleri Giriş Ücretleri (Müze Kartları)
 • Extra yayla turları - dolmuş ücretleri 
 • Yurt dışı harç ücretleri

NOT:

Servis ücretleri:

Uzungöl Karaester Yaylası 70 TL

Ayder Zilkale - Palovit Yaylaları (yayla başı fiyat) 60 TL

Artvin Karagöl Yaylası 50 TL

NOT: Tur program sıralaması rehber tarafından değişiklik gösterebilir.

ARACIMIZ

Değişkenlik gösterebilir.

 

TUR FİYATLARI

Gidiş-Dönüş Tarihleri
10.08.2021 - 15.08.2021
Kişi başı fiyat 1450
Single Farkı 600
7-12 Yaş Çocuk 700
2-6 Yaş Çocuk 400
0-2 Yaş Bebek 0
0-6 Yaş çocuklara koltuk verilmemektedir.

Başvuru Formu

Önemli Bilgiler!

* Grup Talep formunu doldururken iletişim bilgilerinizin, doğru ve güncel olduğuna dikkat edin.

* Kişi sayısını ve tur zamanını kesin bir bilgi ile iletiniz.

* Belirtmek istediğiniz hususları lütfen mesajınız kısmından yazınız.

* Dilerseniz bize, 0850 302 25 07 telefon numarasından ulaşabilirsiniz.

Bu otel için daha önce yorum girilmedi. Yorum bırakarak başka kullanıcıların otel hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.

YORUM YAZ

SAMSUN KONAKS OTEL

Oteli İncele
BÜYÜK SÜMELA HOTEL

Oteli İncele
AYDER SERENDER OTEL

Oteli İncele
ZAHRA OTEL

Oteli İncele
FATSA TERMAL OTEL

Oteli İncele
DİĞER TUR FIRSATLARIMIZ
whatsapp