5 Gece 6 Gün Karadeniz Turu Kültür Turları

5 GECE 6 GÜN KARADENİZ TURU

1.GÜN  ANTALYA – SİNOP

Akşam saat 16.00 ’ da Antalya 5M Migros , 16:15 Markantalya,16:30 Özdilek Avm’den hareket edeceğiz . Afyon SC Park’ta 30 dakika dinlenme ihtiyaç molası vereceğiz. Ankara , Çankırı , Ilgaz’da  tesiste sabah kahvaltısını alacağız . Ardından Kastamonu üzerinden , Sinop’a hareket ediyoruz . 1. gecemiz araç yolculuğunda geçicektir.

2.GÜN  SİNOP - SAMSUN

 Sinop ziyaretleriyle turumuza başlayacağız. Ziyaret ve Ören yerleri : Hanönü , Boyabat İstikametinden Sinop’a varış . Hamsilos Koyu, Kent Meydanı , Gemi Market Atölyesi , Tarihi Sinop Cezaevi (Karakol , Kale , Hapishane Ziyareti) , Samsun'a haraket Samsun İlkadım Anıtı , ardından öğle yemeği (serbest zaman 45 dk) . Mantika Palace , ( Atatürk Evi) , Bandırma Vapuru ziyaretleri ardından Samsun’da bulunan otelimize yerleşiyoruz . YP akşam yemeğimizi otelde alıyoruz.

3.GÜN  ORDU – GİRESUN – AKÇAABAT – TRABZON

Sabah kahvaltımızı otelimizden aldıktan sonra  Ordu'ya hareket ediyoruz . Boztepe  ziyareti       ( Teleferik ücreti Extra). Giresun kalesi ( Panoromik ) , Giresun Adası (panaromik), Akçaabat’ta öğle yemeği’nin (‘Akçaabat köfte önerilir’) ardından Trabzon’da Ayasofya Müzesini ziyaret ediyoruz . Müze ziyaretini tamamladıktan sonra Kazaziye ve Telkari sanatlarını görebileceğimiz Saray Gümüş'e uğruyoruz. Burada sergilenen eserleri görüp el sanatları hakkında bilgi alıyoruz , Meşhur Sürmeli Bıçaklarını tanıtıldığı atölyeyi ziyaret ediyoruz . Atatürk Köşkü’nü gezmeye başlıyoruz. Köşk içinde ve bahçesindeki fotoğraf çekimlerimizden sonra sizlere sevdiklerinizle baş başa Karadeniz'i keşfedebilmeniz ve dilediğiniz gibi alışveriş yapabilmeniz için serbest zaman veriyoruz. Verilecek serbest zamanın ardından rehberimizin belirteceği yer ve saatte sizlerle buluşarak akşam yemeği ve konaklama için otelimize hareket ediyoruz.  Akşam yemeğimizi’de otel’de alacağız.

4.GÜN  TRABZON – SÜMELA MANASTIR – UZUNGÖL – RİZE

Sabah kahvaltımızı aldıktan sonra Maçka üzerinden Sümela Manastırı panoramik olarak görülüp fotoğraflanacaktır. (Yapılan Restorasyon Çalışmaları Nedeniyle Sümela Manastırı Kapalıdır. Tur günümüze kadar ziyarete açılır ise gezilecektir.) Sonrasın da Uzungöl'e hareket ediyoruz. Uzungölü en yüksek noktadan fotoğraflayabileceğimiz , Karadeniz'in doğasına tekrar hayran kalacağımız gezimizi gerçekleştiriyoruz.Öğle yemeğini Uzungöl'de alıyoruz. Uzungöl'den ayrılmak üzere yola çıktığımızda yolumuz üzerinde bulunan tarihi Hapsiyaş Köprüsü'ne uğruyoruz. Rize şehir merkezini geziyoruz. Rize'de bulunan çay fabrikası ziyaretimizi yapıyoruz. Çaylarımızı yudumladıktan sonra Çayeli üzeri Kaçkar Milli Parkı'na hareket ediyoruz. Fırtına Deresi'nin muhteşem doğa manzarası eşliğinde yapacağımız yolculukla Ayder Yaylası'na çıkıyoruz.Rize Kalesi ziyareti , kale içersinde nefis Rize şehri manzarası eşliğinde çay molası . Kaçkar Dağları Milli parkı , Çamlıhemşin ziyareti, Fırtına vadisi , Yöresel öğlen yemeği molası ardından Kaçkar Dağlarına dayanan 1150  rakımlı Ayder yaylasına varış , Yaylaya çıkış ardından, Ayder yaylasından yürüyüş ve sonrasında Otel'de akşam yemeğimizi alıyoruz.

5.GÜN  RİZE - ARTVİN

Otelimiz’de alınacak sabah kahvaltısı sonrası harika doğa güzelliği olan karagöle hareket ediyor ve yayla turu (extra) ziyaretimizden sonra konaklayacağımız otelimize geçiyoruz.

6.GÜN  ÇORUM - AMASYA

Sabah kahvaltısından sonra Amasya istikametine hareket ediyoruz ve Yeşilırmak nehrinin kenarında bulanan şehzadeler şehri Amasya’ya ulaşıyoruz. Şehri nehir boyunca 7 tane köprü kuzey-güney yönünde birbirine bağlar. Amasya kent dokusunun çeşitli yerlerinde, özellikle Yeşilırmak sahil şeridinde görsel bir şekilde yer almakta olan geleneksel Osmanlı Evi örnekleri Amasya mimarî yapıları içerisinde önemli bir grup teşkil etmektedir. Darüşşifa (Bimarhane)1308-1309 yılında İlhanlı Hükümdarı Sultan Muhammed Olcaytu ve hanımı İldus Hatun adına yaptırılmıştır.Hazeranlar Konağı (Müze Ev)

Sultan II. Bayezid Külliyesi

Sultan II. Bayezid adına 1485-86 yılında yaptırılan külliye; cami, medrese, imaret türbe ve şadırvandan oluşmaktadır

Ferhat Su Kanalı Geç Hellenistik - Erken Roma dönemine aittir. Antik Amasya Kenti'nin su ihtiyacını karşılamak üzere yapılmıştır. Kayalar oyulup tüneller açılarak, yer yer duvar şeklinde tonozlu bir biçimde arazi eğimine göre, su terazisi sistemine uygun olarak yapılmıştır. Bu durumuyla ünlü "Ferhat ile Şirin Efsanesi"'ne konu edilmiş olup, halk arasında "Ferhat Su Kanalı" olarak bilinmektedir.Bunların ardından Çorumda bulunan otelimize geçeceğiz.

7.GÜN ANKARA - ANTALYA

Sabah kahvaltısının ardından Ankara 1 ve 2. Meclis , Anadolu Medeniyetler Müzesi , Gimat Köfteci Yusuf Öğle yemeği , Anıtkabir Ziyaretinin ardından gerekli molaları vererek Antalya'ya dönüyoruz.

FİYATLARIMIZA DAHİL OLANLAR :

 • Otobüs
 • Otobüs İçi Su İkramları
 • Rehber
 • Akşam Yemeği (Otelde)
 • Kahvaltı (Otelde)
 • 5 Gece Konaklama
 • Seyehat sigortası

 FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYANLAR :

 • 1.Gün sabah kahvaltısı
 • Extra Turlar
 • Otelde Extra Harcamalar
 • Özel Harcamalar
 • Tüm Müze ve Ören Yerleri Giriş Ücretleri (Müze Kartları)
 • Tüm Öğle Yemekleri
 • Dönüş Akşam Yemeği
 • Extra turlar

 

NOT: Tur program sıralaması rehber tarafından değişiklik gösterebilir.

 

TUR FİYATLARI

Başvuru Formu

Önemli Bilgiler!

* Grup Talep formunu doldururken iletişim bilgilerinizin, doğru ve güncel olduğuna dikkat edin.

* Kişi sayısını ve tur zamanını kesin bir bilgi ile iletiniz.

* Belirtmek istediğiniz hususları lütfen mesajınız kısmından yazınız.

* Dilerseniz bize, 0850 302 25 07 telefon numarasından ulaşabilirsiniz.

Bu otel için daha önce yorum girilmedi. Yorum bırakarak başka kullanıcıların otel hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.

YORUM YAZ

DİĞER TUR FIRSATLARIMIZ