5 Gece 6 Gün Karadeniz Turu Kültür Turları

5 GECE 6 GÜN KARADENİZ TURU

ANTALYA – KASTAMONU- SİNOP- SAMSUN

1.Gün

 Siz değerli misafirlerimizle Akşam saat 16.00 ’ da Antalya 5M Migros , 16:15 Markantalya,16:30 Özdilek Avm’den yolculuğumuza başlıyoruz .  Ankara , Çankırı , Ilgaz’ istikametinden Kastamonu'ya ulaşıyoruz. Yol üzerinde  tesiste sabah kahvaltısını alacağız . 

 

Kastamonu ziyaretleriyle turumuza başlayacağız . İlk olarak Şerife Bacı Anıtı ve Nasrullah Camii görüp fotoğrafladıktan sonra Diojen in şehri olan bir çok efsaneye ev sağipliği yapmış Sinope (Sinop) a geliyoruz burada Ziyaret ve Ören yerleri : Hanönü , Hamsilos Koyu, Kent Meydanı , Gemi Maket Atölyesi , Tarihi Sinop Cezaevi (Karakol , Kale , Hapishane Ziyareti) , Arından Öğle yemeğimizi alıyoruz meşhur Sinop mantısı ve nokul tadına baktıktan sonra Samsun'a yolculuğumuz başlıyor  Samsun İlkadım Anıtı ,  Onur Anıtı , Bandırma Vapuru ziyaretleri ardından Samsun’da bulunan otelimize yerleşiyoruz . Konaklama ve Akşam yemeği Otelimizde.

ORDU – GİRESUN – AKÇAABAT – TRABZON-SÜMELA MANASTIRı

2.Gün

Sabah kahvaltımızı otelimizden aldıktan sonra  Ordu'ya hareket ediyoruz .  Ordu yu panoramik olarak kuşbakışı izleyeceğimiz Boztepe  ziyareti gerçekleştiriyoruz.   ( Teleferik ücreti Extra).  Ardından Giresun kalesi ve  , Giresun Adası nı panoramik olarak görerek Trabzon a doğru yolculuğumuz başlıyor, Akçaabat’ta öğle yemeği’nin (‘Akçaabat köfte önerilir’) ardından Trabzon’da Ayasofya Müzesini ziyaret ediyoruz . Müze ziyaretini tamamladıktan sonra Kazaziye ve Telkari sanatlarını görebileceğimiz Gümüş' atölyesini ziyaret ediyoruz. Burada sergilenen eserleri görüp el sanatları hakkında bilgi alıyoruz . Atatürk Köşkü’nü gezmeye başlıyoruz. Köşk içinde ve bahçesindeki fotoğraf çekimlerimizden sonra Maçka ya  geçiyoruz Sümela Manastırı ziyaretimizi yapıyoruz. Ardından Maçka da bulunan otelimize geçiyoruz. Konaklama ve Akşam yemeği Otelimizde.

TRABZON – UZUNGÖL – RİZE

3.Gün

Sabah kahvaltımızı aldıktan sonra ilk olarak Sürmene' de Çay ve bıçak atölyesi ziyaretimizi yapıyoruz ardından  Uzungöl'e hareket ediyoruz. Uzungölü en yüksek noktadan fotoğraflayabileceğimiz , Karadeniz'in doğasına tekrar hayran kalacağımız gezimizi gerçekleştiriyoruz. Uzungöl'den ayrılmak üzere yola çıktığımızda yolumuz üzerinde bulunan tarihi Hapsiyaş Köprüsü'ne uğruyoruz. Burada aile fotoğrafı aldıktan sonra  Rize ye doğru programımıza devam ediyoruz.Fırtına vadisi kenarında Öğle yemeği için  mola veriyoruz. Ardından dileyen misafirlerimizle Zilkale,Palovit ve Sevdaluk köprüsü turumuzu yapıyoruz(extra) Çayeli üzeri Kaçkar Milli Parkı'na hareket ediyoruz. Fırtına Deresi'nin muhteşem doğa manzarası eşliğinde yapacağımız yolculukla Ayder Yaylası'na çıkıyoruz. Burada Göreceğimiz Gelintülü şelalesi manzarasına aşık olacaksınız, ardından horon düzlüğünde çimenlerin üzerinde közde kahvelerinizi yudumlayıp fotoğraflarınızı aldıktan sonra otelimize geçiyoruz.Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

RİZE - ARTVİN

4.Gün

Otelimiz’de alınacak sabah kahvaltısı sonrası harika doğa güzelliği olan karagöle hareket ediyor ve yayla turu (extra) ziyaretimizden sonra.Gürcistan Batum turumuza başlıyoruz. Giriş işlemlerimizin ardıdan Batumda bizi bekleyen aracımıza geçip Batum merkeze geçiyoruz. Tarihi yapılarıyla farkını ortaya koymuş bir yer. İlk olarak Türk mahallesi ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Ardından Piazza meydanı, Astronomik saat , Medea heykeli,Poseidon heykeli, Tiyatro ve günümüzde ön planda olan iki aşık Ali ve Nino heykelinin önünde fotoğraflarımızı aldıktan sonra sizlere serbest zaman vererek dönüş yolculuğumuza geçiyoruz. Free shop alışverişi ardından sizlerle çıkış işlemlerimizi yapıp . Aracımıza geçiyoruz. Konaklamak için Rizede bulunan otelimize geçiyoruz.Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

 RİZE- ORDU 

5.Gün

Sabah Kahvaltımızın ardından Rize şehir merkezine geçiyoruz. Rize kalesinde eşsiz Rize manzarasında çaylarımızı yudumlayıp fotoğraflarımızı aldıktan sonra meşhur temelin klimali doni olan Rize bezi atolyesi ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Ardından Görele kemençe müzesi ziyaretimizi yapıyoruz. Tirebolu Kalesinde küçük bir mola verip Ordu ya yolculuğumuz başlıyor. Ordu sahilinde serbest zaman vererek ardıdnan otelimize geçiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde

6.Gün  PERŞEMBE YAYLASI -- AMASYA 

Sabah kahvaltısından sonra perşembe yaylasına doğru yolculuğumuz başlıyor burada sizlere kümbetleri ve şehitliği sonrası  Amasya istikametine hareket ediyoruz ve Yeşilırmak nehrinin kenarında bulanan şehzadeler şehri Amasya’ya ulaşıyoruz. Şehri nehir boyunca 7 tane köprü kuzey-güney yönünde birbirine bağlar. Amasya kent dokusunun çeşitli yerlerinde, özellikle Yeşilırmak sahil şeridinde görsel bir şekilde yer almakta olan geleneksel Osmanlı Evi örnekleri Amasya mimarî yapıları içerisinde önemli bir grup teşkil etmektedir. Darüşşifa (Bimarhane)1308-1309 yılında İlhanlı Hükümdarı Sultan Muhammed Olcaytu ve hanımı İldus Hatun adına yaptırılmıştır.Hazeranlar Konağı (Müze Ev)

Sultan II. Bayezid Külliyesi

Sultan II. Bayezid adına 1485-86 yılında yaptırılan külliye; cami, medrese, imaret türbe ve şadırvandan oluşmaktadır

Ferhat Su Kanalı Geç Hellenistik - Erken Roma dönemine aittir. Antik Amasya Kenti'nin su ihtiyacını karşılamak üzere yapılmıştır. Kayalar oyulup tüneller açılarak, yer yer duvar şeklinde tonozlu bir biçimde arazi eğimine göre, su terazisi sistemine uygun olarak yapılmıştır. Bu durumuyla ünlü "Ferhat ile Şirin Efsanesi"'ne konu edilmiş olup, halk arasında "Ferhat Su Kanalı" olarak bilinmektedir. Buradaki gezimizi bitirdikten sonra Antalyaya yolculuğumuz başlıyor. Sabah saatlerinde Antalya da oluyoruz sizleri almış olduğumuz noktalara bırakarak bir sonraki turumuzda görüşmrk dileğiyle veda ediyoruz.

 

**Önemli Notlar: Batum a girebilmek için Tc nüfüs cüzdanı veya pasaportunuz yanınızda olması gerekmektedir.

Kimliklerinizin yeni olması gerekmektedir. pasaport ve kimlik harici belge ile giriş yapamazsınız.

Batum giriş çıkışında yaşanacak olumsuzluklardan Firmamız sorumlu değildir.

Misafirlerimiz Tur boyunca yanlarında yağmurluk ve ya şemsiye bulundurması ricamızdır. 

 

 

FİYATLARIMIZA DAHİL OLANLAR :

 • Lüks Özali Turizm ulaşım hizmeti
 • Özali Turizm araç içi ikramları
 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • 5 Akşam Yemeği
 • 5 Sabah Kahvaltısı
 • 5 Gece Konaklama
 • 1618 sayılı zorunlu Seyahat sigortası

 FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYANLAR :

 • 1.Gün sabah kahvaltısı
 • Extra Turlar
 • Otelde Extra Harcamalar
 • Özel Harcamalar
 • Tüm Müze ve Ören Yerleri Giriş Ücretleri (Müze Kartları)
 • Tüm Öğle Yemekleri
 • Dönüş Akşam Yemeği
 • Extra turlar

 

NOT: Tur program sıralaması rehber tarafından değişiklik gösterebilir.

 

TUR FİYATLARI

Başvuru Formu

Önemli Bilgiler!

* Grup Talep formunu doldururken iletişim bilgilerinizin, doğru ve güncel olduğuna dikkat edin.

* Kişi sayısını ve tur zamanını kesin bir bilgi ile iletiniz.

* Belirtmek istediğiniz hususları lütfen mesajınız kısmından yazınız.

* Dilerseniz bize, 0850 302 25 07 telefon numarasından ulaşabilirsiniz.

Bu otel için daha önce yorum girilmedi. Yorum bırakarak başka kullanıcıların otel hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.

YORUM YAZ

DİĞER TUR FIRSATLARIMIZ
whatsapp