2 Gece 3 Gün Konya - Kapadokya Turu Kültür Turları

 

   

         2 GECE 3 KONYA - KAPADOKYA TURU

1.Gün 

Sabah erken yola çıkış. Yolda molalar vererek Aksaray’a ulaşıyoruz. Öğle yemeğinin ardından ilk durağımız Selçuklulardan günümüze kalan Sultanhan Kervansaray’ı gördükten sonra, Güzel Atlar diyarı Kapadokya’ya geliyoruz. İlk olarak birleşik ve tek peri bacaları ile meşhur olan Paşabağ mevkisini gezdikten sonra, Dervent’te fotoğraf molası veriyoruz. Kayaçların ve peribacalarının hayvan şeklinde erozyona uğradığı bölgeyi gördükten sonra Üzüm kültürü ve Şarapçılığın çok yaygın olduğu bölgede, Turasan Şarap Mahzenlerini geziyoruz. Asmalı Konak’ta verilen fotoğraf molası sonrası öğle yemeğimizi yiyerek Hacı Bektaş ilçesine hareket ediyoruz. 13 yy’dan 20 yy kadar eklemelerle günümüze gelmiş olan Hacı Bektaş-ı Veli müzesini ziyaret ediyor, Nadar Avlusu, Meydan Avlusu ve Hazret Avlusunu gezip bilgilerimizi aldıktan sonra otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelde. 

2. Gün 

Sabah kahvaltısı ardından aracımıza binerek Göreme Açıkhava Müzesine hareket. İlk olarak ST Basil, ST. Barbara, Elmalı, Yılanlı, Yemekhane, Çarıklı, Tokalı Kiliselerini gezdikten sonra, Onyx Atölyelerinde Taşın tarihçesi ve yapısı ile ilgili bilgi alıyor, alış veriş molası veriyoruz. Bölgeyi panoramik olarak seyredebileceğimiz Uçhisar Kalesi ziyareti ve Güvercinlik Vadisi fotoğraf molasından sonra Öğle yemeği ardından Derinkuyu yer altı şehrine hareket ediyoruz,7 km çapı 60 m ye varan derinliği ile 7 katlı bu yapıyı görüp belleklerimize kaydediyoruz. Verilen fotoğraf molası sonrasında otelimize hareket. Akşam yemeği otelde... 

3. Gün 

Sabah kahvaltısı ardından Konya’ya hareket ediyoruz. Öğlen yemeğimizi Konya’nın meşhur etli ekmek ve fırın kebabının tadına bakarak aldıktan sonra Türk Dünyası ve İslamiyet için oldukça önemli bir kişi olan Hz. Mevlana Türbesi diğer ziyaret yerimiz. Matbah-ı Şerif ( Mutfak ), Derviş odaları ve türbe içinde Horasan Erleri, Nisan Taşı, Hz. Mevlana ve ailesinden olanların sandukaları ve eserlerin sergilendiği bölümleri gördükten sonra Konya’dan ayrılıyoruz. Seydişehir – Manavgat yolu üzerinden Antalya’ya varıyor ve sizlerle vedalaşıyoruz.

 FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

  • Ulaşım
  • Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
  • 2 gece 4* Otel konaklamsı
  • Sabah kahvaltıları(2), akşam yemekleri(2)
  • Tüm çevre gezileri 
  • Seyahat sigortası

 FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

  • Öğle yemekleri 
  • Akşam yemeklerindeki içecekler  
  • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
  • Extra harcamalar

 

NOT: Tur program sıralaması rehber tarafından değişiklik gösterebilir.

ARACIMIZ

Değişlenlik gösterebilir.

TUR FİYATLARI

Başvuru Formu

Önemli Bilgiler!

* Grup Talep formunu doldururken iletişim bilgilerinizin, doğru ve güncel olduğuna dikkat edin.

* Kişi sayısını ve tur zamanını kesin bir bilgi ile iletiniz.

* Belirtmek istediğiniz hususları lütfen mesajınız kısmından yazınız.

* Dilerseniz bize, 0850 302 25 07 telefon numarasından ulaşabilirsiniz.

Bu otel için daha önce yorum girilmedi. Yorum bırakarak başka kullanıcıların otel hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.

YORUM YAZ

DİĞER TUR FIRSATLARIMIZ
whatsapp